Wybór odpowiedniej zabawki dla psa

zabawki dla psa

Zabawa, żucie, gryzienie, węszenie to naturalne psie zachowania

Niektóre psy wykazują większe zainteresowanie aktywną zabawą, tropieniem czy przeżuwaniem- w zależności od ich cech charakteru, wieku, aktywności fizycznej czy rasy. Codzienna dawka zabawy z psem jest ważna, aby pupil mógł się prawidłowo rozwijać i był szczęśliwy. Faktem jest, że mogą pojawić się problemy w psim zachowaniu, jeśli właściciel nie dostarcza mu odpowiedniej ilości różnorodnych impulsów, które nauczą psa pewnych norm behawioralnych.
Zabawki dla psów są niezbędnym elementem dostarczającym codziennej aktywności fizycznej, stymulacji intelektualnej czy interesujących bodźców.

Rodzaje oferowanych zabawek dla psów są prawie nieograniczone, więc wybór właściwej może być przytłaczający. Niektórzy właściciele kończą z masą zabawek zbierających kurz, ponieważ zabawki dla psa, które wybrali, po prostu nie interesują ich psów. Jak wybierać zabawki, które twój pies naprawdę polubi?
Wypróbuj różne zabawki i sprawdź, która z nich odpowiada Twojemu zwierzakowi najbardziej. Ważny jest zarówno jej rodzaj, wielkość (dostosowana do rozmiaru psa), ale też jakość wykonania. Zabawka dla psa powinna być dla niego przede wszystkim bezpieczna.
Jeśli docelowo Twój pies posiada zbyt wiele zabawek, spróbuj odłożyć kilka z nich na pewien czas- gdy ich użyjesz ponownie Twój pies pomyśli, że są nowe.
Należy pamiętać, że wszystkie zabawki mogą stanowić ryzyko, jeśli Twój pies połknie ich część (lub całą zabawkę). Ponadto ostre lub postrzępione krawędzie mogą spowodować obrażenia u psa. Zabawa powinna być nadzorowana, szczególnie w przypadku intensywnego żucia. Bez względu na to, jak wytrzymała wydaje się zabawka, nadal istnieje możliwość, że może ona zostać rozgryziona i połknięta. Uszkodzone zabawki należy wyrzucić.

Piłki

Piłka jest obowiązkową zabawką dla każdego psa, który uwielbia bawić się w aportowanie. Piłki-zabawki dla psów występują w wielu odmianach, od zwykłej piłki tenisowej lub gumowej po świecące w ciemności, migające piłki. Popularne są również piłki piszczące oraz takie z otworami do wypełniania smakołykami.
Wybierając piłkę dla swojego psa, wybierz taką, która jest wystarczająco duża, aby pies mógł ją nosić bez przypadkowego połknięcia, ale wystarczająco mała, aby wygodnie trzymać ją w pysku.

Pluszaki

Wiele psów uwielbia pluszowe zabawki. Będą je nosić ze sobą jak dzieci lub rozrywać je jak zdobycz. Wypchane zabawki dla psów zwykle zawierają piszczące elementy i wypełnienie. Zabawki tego typu często są rozrywane, a wszechobecne wypełnienie potrafi przyprawić niejednego właściciela o ból głowy.
Nadzoruj swojego psa podczas zabawy pluszowymi zabawkami, aby nie dopuścić do połknięcia materiału użytego do wypełnienia zabawki lub elementów piszczących- może to prowadzić do niedrożności przewodu pokarmowego. Wiele pluszowych zabawek nie wytrzymuje długo agresywnego żucia, ale nadal może być świetną zabawą kontrolowaną przez opiekuna.

Piszczałki

Pozostałe zabawki piszczące wykonane z materiału innego niż plusz występują w wielu kształtach i rozmiarach. Zazwyczaj są one wykonane z winylu, gumy lub plastiku. Trwałość jest różna, więc wybieraj mądrze zgodnie z nawykami żucia psa. Ogólnie gruba guma jest najlepsza do mocnych, agresywnych żuć. Cieńsze zabawki winylowe lub plastikowe są lepsze do łagodnych gryzień lub jeśli będziesz cały czas nadzorować zabawę. Zaletą piszczących zabawek wykonanych z cienkiego, lekkiego materiału jest to, że często są one bardzo tanie. Minusem jest to, że zazwyczaj nie trwają zbyt długo.

Liny

Zabawki linowe są wykonane z plecionej liny i czasami mają dodatki w postaci gumowych lub plastikowych części. Mogą być używane do aportowania, przeciągania lub po prostu do żucia. Wiele psów uwielbia zabawki linowe, podczas gdy inne nie są nimi zainteresowane.
Pamiętaj, że wiele psów może z łatwością niszczyć zabawki linowe i może połykać kawałki włókna. Może to prowadzić do poważnej niedrożności przewodu pokarmowego. Nigdy nie pozwól swojemu psu bawić się zabawkami linowymi bez nadzoru. Kiedy twoja zabawka linowa zaczyna się rozwiązywać, czas ją wyrzucić.
Pozwól swojemu psu żuć zabawkę linową raz dziennie pod nadzorem, aby pomóc utrzymać zęby w czystości. Żucie zabawki z liną tworzy działanie przypominające szczotkowanie, które może spowolnić gromadzenie się kamienia nazębnego.

Snack-ball- czyli zabawki dla psa dozujące przysmaki

Zabawki do których możemy włożyć karmę czy ulubione smakołyki naszego pupila powinny znajdować się w domu każdego psa. Oferują zabawę, aktywność intelektualną i są doskonałym sposobem dla psów do przekierowania na nią energii. Zabawki dla psów wydające żywność są w różnych kształtach i rozmiarach i zwykle są wykonane z gumy lub plastiku.
Taką zabawkę dozującą smakołyki możemy wypełnić dowolnymi smakołykami, które uwielbia nasz pies a z pewnością zapewni ona Twojemu psu godziny zabawy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top