Czy Psy Wyczuwają Emocje

czy psy wyczuwają emocje

Są osoby, które panicznie boją się psów.

Czy ich strach jest uzasadniony? Czy psy potrafią wyczuć, kiedy ktoś się ich boi, a jeśli tak, to czy powoduje, że reaguje inaczej na kogoś, kto odczuwa lęk? Czy psy mogą odczuwać także inne ludzkie emocje, czy to tylko wymysł naszej wyobraźni lub pobożnego życzenia?

Strach jest naturalną reakcją na sytuacje, w których czujemy, że nie mamy kontroli. Zwierzęta wiedzą, kiedy uciekać, a kiedy walczyć. Jeśli psy wyczuwają strach przed nimi, czy to oznacza, że ​​pies, który jest zwykle uległy, może stać się wobec pewnych osób agresywny? Tak, jeśli wie, że się boisz.

Ponieważ psy są ekspertami w czytaniu mowy ciała, mogą szybko zauważyć kogoś, kto się ich boi. W rzeczywistości mogą poczuć strach. Kiedy się boimy, gruczoły potowe są bardziej aktywne, zwiększając produkcję odpowiednich zapachów, które pies może wyczuć. Są nawet dowody, że psy widzą strach, a także inne emocje na naszej twarzy. Jednak nasz język ciała wysyła najsilniejszy i najbardziej znaczący sygnał do psa.

Czy psy wyczuwają emocje i mogą nas czytać jak książkę?

Ludzie, którzy boją się psów, często się w nie wpatrują, co pies interpretuje jako konfrontację. Zamiast pozostać spokojnym, strachliwa osoba napina się, co również mówi psu, że ta osoba chce walczyć. Ktoś, kto boi się psów, prawdopodobnie nie będzie miał pojęcia, co oznacza język ciała psa; dlatego ich język ciała może mówić psu wszystkie złe rzeczy. Przerażona osoba może postawić psa w stanie defensywnym.

Jeśli psy wyczuwają strach poprzez język ciała, najlepszym sposobem na rozładowanie sytuacji jest zrozumienie zarówno języka ciała psa, jak i własnego. Unikaj kontaktu wzrokowego, stój spokojnie z rękoma luźno u boku, zachowaj spokój, trzymaj bok w stronę psa i nigdy nie uciekaj. Nie krzycz na psa, nie kop go, nie uderzaj go kijem ani rękami. Powoli wycofaj się i miej oko na psa, nie dając mu bezpośredniego kontaktu wzrokowego. Jeśli zobaczysz psa siedzącego przed tobą na chodniku, obejdź go. To mówi mu, że nie masz na myśli krzywdy i po prostu przechodzisz. Bezpośrednie podejście sygnalizuje psu, że chcesz się z nim spotkać.

Skoro psy wyczuwają strach, czy wiedzą też, kiedy jesteśmy szczęśliwi lub smutni?

Większość naukowców badających zwierzęta mówi „nie”, ale większość właścicieli zwierząt domowych, którzy codziennie kontaktują się ze swoim zwierzakiem, nie zgadza się.

Ci, którzy mieszkają z psami i kotami, codziennie widzą, jak ich zwierzę reaguje na nich i na świat, w którym żyją. Psy, które dzielą nasze domy z innymi psami lub kotami, są indywidualistami jak ludzie. Niektóre psy są mądrzejsze od innych i mogą wykazywać więcej emocji niż inne. Psy wyczuwają strach, a także gniew i niepokój. Jeśli chodzi o miłość, empatię, zazdrość lub inne emocje, nadal nie ma jednoznacznej teorii – ale nie zdziw się, jeśli twój pies przytuli się do ciebie następnym razem, gdy będziesz w smutnym nastroju. W ten sposób mówią: „Kocham cię i wiem, że coś jest nie tak”. Czy mogę pomóc? ” Mogą nas zrozumieć lepiej niż nam by się wydawało.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top